Meet Our Team


Meet our volunteers. These are the people who give their time freely to develop the swimmers of tomorrow. If you can picture yourself as a volunteer, we are always looking for help to run the club. Find out how to apply here.


Club Secretary


Sue Wright   [icon name="envelope-o" class="" unprefixed_class=""] email

Club Treasurer


Pippa Hamer   [icon name="envelope-o" class="" unprefixed_class=""] email

Head Coach


Adrian Smith   [icon name="envelope-o" class="" unprefixed_class=""] email

Assistant Head Coach


Simon Wright   [icon name="envelope-o" class="" unprefixed_class=""] email

Welfare Officer


Colette Goring-Farrow [icon name="envelope-o" class="" unprefixed_class=""] email

Splash Gala Coordinator


Steve Knibb   [icon name="envelope-o" class="" unprefixed_class=""] email

Swim Mark Coordinator


Michelle Katasi [icon name="envelope-o" class="" unprefixed_class=""] email

Membership Secretary


Sean Hemming   [icon name="envelope-o" class="" unprefixed_class=""] email

Committee Member


Alison March

Committee Member


Steve Katasi

Club Secretaries

Pool Booking Secretary


Emma Firoozmand   [icon name="envelope-o" class="" unprefixed_class=""] email

Fixtures Secretary


Andie Beer   [icon name="envelope-o" class="" unprefixed_class=""] email

Coaches

Head Coach


Adrian Smith   [icon name="envelope-o" class="" unprefixed_class=""] email

Assistant Head Coach


Simon Wright   [icon name="envelope-o" class="" unprefixed_class=""] email

Coach


Sara Banham

Coach


Jay Bunyard

Coach


Geoff Cottingham

Coach


Richard Clarke

Coach


Howard Gell

Coach


Stuart Hastings

Coach


Sean Hemming

Coach


Andy Honey

Coach


Steve Knibb

Coach


Abbie Lawrence

Coach


Charlotte Masson

Coach


Connie Neo

Coach


Helen Pickering

Coach


Isobel Pickering

Coach


Stuart Thompson

Coach


Tanya Woodbridge

Coach


Gareth Goring-Farrow

Coach


Pippa Hamer

Officers

Equipment Officer


Rachel Stamp   [icon name="envelope-o" class="" unprefixed_class=""] email

Kit Officer


Karen Layzell [icon name="envelope-o" class="" unprefixed_class=""] email

Welfare Officer


Colette Goring-Farrow   [icon name="envelope-o" class="" unprefixed_class=""] email

Coordinators

Open Meet Entry Coordinator


Alison March   [icon name="envelope-o" class="" unprefixed_class=""] email

Performance and Competitive Squads


Adrian Smith   [icon name="envelope-o" class="" unprefixed_class=""] email

Skills Squads


Simon Wright   [icon name="envelope-o" class="" unprefixed_class=""] email

Swim Development Programme


Stuart Hastings   [icon name="envelope-o" class="" unprefixed_class=""] email

Swim Development Programme


Sean Hemming   [icon name="envelope-o" class="" unprefixed_class=""] email

Splash Gala Coordinator


Amanda Knibb   [icon name="envelope-o" class="" unprefixed_class=""] email

Webmaster


Andrew Sweetlove [icon name="envelope-o" class="" unprefixed_class=""] email

Linslade Crusaders Open Meet Promoter


Tony Gore

Officials Coordinator


Lucy Kimber [icon name="envelope-o" class="" unprefixed_class=""] email